Кинигэни биһиги бары убаастыыр киһибит, СР муниципальнай үлэ ветерана, Амма нэһилиэгин бочуоттаах олохтооҕо, Амма нэһилиэгин дьаһалтатын социальнай боппуруостарга баһылык солбуйааччытынан өр сылларга үлэлээбит, элбэх кинигэ ааптара Васильева Людмила Петровна, кинини солбуйан үлэлээбит Боярская Любовь Афанасьевна оҥорон таһаардылар.

Тэрээһин сценарийын суруйда, иилээн- саҕалаан ыытта Күннүк Уурастыров аатынан кыраайы үөрэтэр салаа кылаабынай библиотекара Стручкова Вероника Ивановна, кинигэ электроннай версиятын презентацияҕа таҥан оҥордо библиотека электроннай услугатын салаатын технолога Тарабукин Александр Александрович.

Сидорова Елизавета, Күннүк Уурастыырап аатынан киин библиотека ааҕааччыны кытары үлэлиир салаа сэбиэдиссэйэ