Сэтинньи 16 күнүгэр улуустааҕы киин библиотекаҕа суруйааччы,журналист Айталина Никифорова нэһилиэнньэни,ааҕааччылары кытта истиҥ көрсүһүүтэ,автограф-сессията буолла.Айталина Никифорова «Дьолго баҕаран»,»Тыыннаах ситим»,»Сырдык курус»,»Былдьаама,дьылҕам,тапталбын»,»Эргиллиэм мохсоҕол буолан»,»Көрүнньүк олох көлдьүнэ»үгүс биһирэбили ылбыт кинигэлэр ааптардара.

Көрсүһүүгэ саамай көхтөөх ааҕааччыларбыт кэлэн кыттыыны ыллылар.Ол курдук Дмитрий Феофанов,Ирина Сирдитова,кинигэни нэһилиэнньэҕэ кинигэни киэҥник тарҕатааччы Лидия Спиридонова,олохтоох автор Дария Васильева — Амма Даайыс.уо д а үгүс дьоннор. Бүгүҥҥү ыалдьыппыт кэпсээнин сэргээн ,астынан уонна автографтаах кинигэлэрин ылан тарҕастылар.Иилээн саҕалаан ыытта киин библиотека кыраайы үөрэтэр салаа сүрүн библиотекара Вероника Стручкова